ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

قطعنامه پایانی

 

 
 
قطعنامه پایانی هشتمین کنفرانس بین المللی برند
 

قطعنامه هشتمین کنفرانس بین المللی برند

تهران- 11و12 اسفند1392

در روزهای پایانی سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و در پایان برگزاری پر سابقه ترین رویداد علمی برند کشور، به منظور پیشبرد و توسعه دانش برند در میهن عزیز اسلامی، که ابزاری کارآمد برای حمایت از تولیدات ملی و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است، موارد زیر از سوی شرکت کنندگان و فعالان این عرصه پیشنهاد گردید و به تصویب رسید:

1- کلیه فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی نهاد های حاکمیتی، نسبت به حفظ، صیانت و سرمایه ای ملی، اهتمام لازم مبذول دارند.

2- با توجه به اینکه برند های ملی، جزو داراییهای ملی یک کشور محسوب می شود، لازم است به منظور ترغیب کارآفرینان و فعالان اقتصادی به ایجاد و توسعه برند های ایرانی، سیاست های دولتی، از کنترل و تنبیه، به سمت اعتماد و تشویق حرکت کند.

3- در راستای رشد و پیشرفت بخش خصوصی، محل استقرار کمیسیون تخصصی برند کشور از سازمان توسعه تجارت ایران به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران منتقل شود.

4- شرکت اعضاء کمیسیون تخصصی برند کشور به منظور افزایش سطح علمی و تاثیر گذاری بر اقتصاد مردمی، بازنگری و اصلاح شود.

5- شرایط ورود ارزش ریالی برند، به عنوان دارایی نامشهود در صورت های مالی بنگاه های اقتصادی با همراهی مجلس شورای اسلامی عملیاتی گردد.

6- به منظور ترغیب بنگاه های اقتصادی در راستای ارزیابی ارزش برند، میزان دارایی نامشهود اضافه شده تا 10 سال از شمول مالیات بر دارایی معاف باشد

7- نظام بانکی و اعتباری کشور، ارزش یرند بنگاه ها را به عنوان ضمانت نامه تسهیلات بانکی به رسمیت بشناسد.

8- لازم است 50% از اعتبارات صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان، در اختیار انجمن ملی نام و نشان تجاری ( برند )ایران ( در شرف تاسیس ) قرار داده شود که صرفا برای تحقیق،بازاریابی و توسعه برند های تجاری شده ایرانی، مصرف شود.

9- لازم است به منظور ایجاد ساز و کار ارزیابی ارزش برند در کشور، انجمن ملی نام و نشان تجاری ( برند ) ایران ( در شرف تاسیس )و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، نظام ثابت بر مبنای مدل های مطرح ذنیا و شرایط کشور، را تهیه و ارائه نمایند.

توسط : brand  در تاریخ : 2 دی 1393   بازدیدها : 956   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .